Firmamız hakkında kısa bilgi.Site tasarımı ve yazılımını yaptığımız firmalar arasında Anadolu Ajansı, Pakpen, T.C. Çalışma Bakanlığı ....

İletişim Bilgileri

Alzheimer

Alzheimer
Alzheimer

Alzehimer zaman içerinde ilerleyen ve günümüzde iyileştirilmesi için tedavinin bulunmadığı bir beyin hastalığıdır. Ancak kullanılan belli ilaçlarla süreç
yavaşlatılabilmektedir.

Alzehimer hastalığına sahip kişilerde şu belirtiler görülebilmektedir:

1-Gündelik hayat akışı içindeki unutkanlıklar (randevu, toplantı, alışveriş vs.)
2-Planlama ve hesaplamayla ilgili yaşanan güçlükler. (Faturaların unutulması, sürekli yaptığı bir yemeğin tarifini bile hatırlayamama)
3-Evin düzeniyle ilgili karışıklık, eşyaların nasıl kullanıldığıyla ilgili bilgilerin hatırlanmasında zorlukların yaşanması
4-Zamanla ve mekanla ilgili yaşanan kafa karışıklığı. (Düzenli gidilen dükkanların, marketlerin ya da işyerinin bulunamaması, saatleri, günleri, ayları karıştırma)
5-Algılanma bozukluğu.( yazıları okumada ve şekil algısında bozuklukla ortaya çıkar. Bazı görüntüler çok önceleri görülmüş başka mekanlarla karıştırılabilir.Trafikte sorun yaşanabilir)
6-Konuşma ve anlamada sorunlar yaşanması (kelime sayısında azalma, anlam bozuklukları)
7-Eşyaları normalde kullanılan yerlerden farklı yerlere bırakmak, bunu yaptığını unutmak, çalındığını söylemek
8-Yargılama ve karar vermede güçlük. Bir türlü karar verememek ya da olağandışı şaşırtıcı kararlar vermek
9-Düzenli olarak yapılan sosyal aktivitelerden vazgeçme. Arkadaş buluşmalarına gitmeme gibi. Eve kapanmak ve yalnız kalmak.
10-Kişilik ve davranış değişiklikleri. (titiz biri iken temizliğine dikkat etmeyen kişiye dönüşme)
11-Sevdiği şeyden artık zevk alamamak. Hobilerinden vazgeçmek. Sonuç olarak, birey zamanla çevresi ile iletişim kurma, karar verme, algılama yeteneklerini kaybeder. Günlük yaşam aktivitelerini yerine getiremez. Belleğini kaybeder. Anormal davranışlarda bulunur. Kişilikte bir değişiklik olur ve kaygı artar. Bu durumda alzehimer hastalarının profosyonel bir bakım almaları gerektiği göz ardı edilmemelidir.
 

Sayfamızı Paylaşın